Reklam Seslendirme

Radyo, Televizyon ve Sosyal medya reklamları seslendirme işinde Sessist.com olarak en profesyonel hizmeti sizler için sunuyoruz. Reklamlar tercih edilen seslendirme sanatçısı tarafından formuna uygun şekilde stüdyoda seslendirilir. Reklam seslendirmeleri Firmaların ürünlerini müşterilere tanıtırken görselliğin yanında kibar, hoş bir sesle tanıtımını sağlar ve ürün kısa süre içerisinde alıcısına ulaşır.

Ürün veya hizmet için albeni oluşturmak ve o ürün ve hizmetin halka duyurulmasını sağlayan mesaj içeriğinin seslendirme ile tanıtımına reklam seslendirme denilmektedir. Reklam akışı içerisinde yer alan tüm seslendirme yapımını alanında uzman ve kaliteli içeriklere dönüştüren firmamız alt yapısıyla hedef kitlenize ulaştırabilirsiniz. Profesyonel seslendirme kadrolarımızla geniş alternatif çözümlerle geleceğe yön veren reklam ve tanıtım hizmetleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Televizyon, radyo gibi iletişim araçlarının kullanılması ile ürün ve hizmetin etkili tanıtımını yapabilmek için seslendirme önemli bir yere sahiptir. Geniş kitle hedeflerine ulaştırılmak amacıyla yazı, görsel ve video çözümleri bir materyal olarak karşımıza çıkmaktadır. Satış artırma ve tanıtım için görsel ve işitsel sunum önemli bir yere sahiptir. Pazarlama alanında aktif bir yere sahip olan reklam seslendirme için en etkili sonuç alınabilmesi özgünlüğe bağlıdır. Bu sayede çekici ve başarılı sonuçlara ulaşılabilmektedir.

Kişilerin hafızasında görsellik ve işitsellik önemli bir yer tutar. Tanıtımı doğru ve etkili yapılan bir ürün veya hizmetin satış oranlarının yükselmesi kaçınılmaz bir sonuçtur. Bu şansı iyi değerlendirmek için reklam seslendirme araçlarını doğru ve yerinde kullanmak önem taşımaktadır. Alanında uzman ve profesyonel kadromuzdan destek alarak siz de ürün ve hizmetinizle fark oluşturabilirsiniz. Akılda kalıcılık için etkili bir ses ve sunum içeriği yeterli olacaktır.

Reklam Seslendirme Çözümleri

Firmanın sesini seçerken samimi olmakta ürün ve hizmet tanıtım içeriğini hedef kitleye doğru bir sesle ulaştırmaya özen göstermelisiniz. Örneğin bayanlara özel kullanım gerektiren bir üründe bir erkek sesi hoş olmayacağı gibi, romantik bir sunum ortamı gerektiren ürün içinde kurumsal bir ses yerinde olmayacaktır. Tüm bu seslendirme çözümleri için firmamızla iletişime geçebilir. Birlikte doğru bir sesi firma ve ürününüz için seçebilirsiniz. Reklam seslendirme çözümlerinde etkili olan birkaç noktaya değinecek olursak;

 • Reklam sesinizin samimi olmasına özen gösterin. Güvenli bir mesaj ile ürün tanıtımı önemlidir. Kurumsal bir içerik sunumu gerçekleştiriyorsanız, romantik bir seslendirmeden uzak kalmanızda yarar vardır.
 • Tanıtım filminizi yani reklamınızı izleyecek olan kitlenin ne hissetmesini istediğinize dikkat edin. Gelecekle ilgili bir ürün tanıtımı yapıyorsanız heyecan verici bir seslendirme olması ürünün satışına etki edecektir.
 • Hedef kitleniz ile ürün arasında reklam sayesinde bir bağ oluşturmaya yönelik bir seslendirme tercih etmeniz önemli bir ayrıntıdır. Yaşlı bir hedef kitleniz varsa bir genç sesle doğru hedefi bulamazsınız. Kadınları ilgilendiren bir ürün içeriğinde bir erkek sesi doğru bir seçim olmayacaktır.
 • Hedef kitleniz için unutulmaz bir reklam seçiminde bulunun. Doğru bir reklam seslendirme ilerleyen süreçlerde popülarite ile birleşerek firmanızın sesi haline gelebilir. Bunu göz önünde bulundurarak bir tercih yapmak suretiyle uzun vadeli bir reklam sesi avantaj sağlayacaktır.
 • Reklam ve seslendirme kişilerin doğrudan ürününüzü değerlendirme aşamasıdır. Bu noktayı akıldan çıkarmadan seçim yapmak önemlidir.

 Reklam Seslendirme Fiyatları

Görsel ve işitsel ortamlarda kullanılmak üzere hazırlanan reklam projelerinde seslendirme konusu için hizmet veren kurumlardan fiyat alabilmek adına öncelikle hangi sesi kullanmak istediğinize karar vermeniz gerekecektir. Her sesin kendine özel bir imzası olduğu için reklam seslendirme fiyatları konusunda en belirleyici etken burada sestir. Seslendirmede etkili olan diğer noktalar ise;

 1. Reklam sesleri genellikle kelime birim başı fiyat belirlerler. Örneğin kelime başı 5 tl olan bir reklam içeriği 100 kelime ise 500 tl seslendirme ücreti gibi bir fiyat gösterilmektedir. Ancak stüdyo içerisinde gerçekleşecek hazırlık aşamaları da oluştuğundan fiyat belirlemelerine etki değişecektir.
 2. Ne kadar süre kullanılacağı da yine reklam sesleri konusunda etkili noktalar arasındadır.
 3. Reklam seslendirmeleri de yine farklı ücretlere tabi olabilmektedir. Tüm bu detaylar için net fiyat alabilmek adına firmamızla iletişime geçmeniz daha doğru bir seçim olacaktır.
 4. Genelde sosyal medya üzerinden tanıtım gerçekleştirilmektedir. Sosyal medya, radyo ve televizyon gibi ortam seçimleri de fiyatlara etki eden faktörler arasındadır. Hangi konuda ve iş için ne yapılacağı nasıl bir ürün ortaya çıkmasının istendiği konularının firmamız ile görüşülmesi önemlidir. Bu noktalardan hareketle fiyat belirlemeleri daha doğru olacaktır. Bu nedenle profesyonel ekibimizle iletişime geçmek suretiyle detaylar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 Reklam Seslendirme Neler Yapıyoruz?

 Reklam seslendirme sektörü günümüz koşullarında oldukça ayrıntılı ve pek çok kuruma yönelik tanıtım ve hizmet verebilecek seviyeye gelmiş durumdadır. Bu amaçla yola çıkan firmamız içerisinde pek çok markaya değer katma hedefi belirlenmiştir. Her kurumun hedef kitlesi farklıdır. Buna bağlı olarak reklam içerikleri de farklılıklar gösterir. Bunun sonucunda da doğal olarak firma için etkili ses kullanımı önemli bir yer tutar. Pek çok kurum için verilen farklı hizmetlere göz atacak olursak;

Televizyon reklam seslendirme

Sinema reklam seslendirme

Yabancı dil reklam seslendirme

Radyo reklam seslendirme

Sesli reklam seslendirme

Sosyal medya reklam seslendirme

Avm reklam seslendirme

Ulusal reklam seslendirme

Mağaza reklam seslendirme gibi pek çok hizmet firmamız tarafından müşterilerin sunulmaktadır

Saymış olduğumuz seslendirmelerin hepsi birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Örneğin bir radyo reklamı seslendirme ile televizyon reklamı seslendirme birbirlerinden farklı özellikler içerir. Radyoda tamamen sese yönelik bir konsantrasyon söz konusu iken televizyonda görsellik de işin içerisine katılacağından daha etkili bir süreç oluşabilmektedir. Bu nedenle radyo sesini de görsellik olmayacağı hesabı yapılarak tercih etmek ve içeriği ona göre belirlemek ince bir detaydır. Doğru bir alt yapı ile gerçekleştirilecek bir reklam tüm kanallarla tek seslendirme ile de kullanıcılara sunulabilmektedir.

Reklam Seslendirme Dikkat Edilmesi Gerekenler

Reklam seslendirme noktasında öncelikle doğru bir metin belirlemek önemlidir. Reklamı seslendiren sanatçı hedef kitleyi sesiyle etkilediği kadar içeriğin de kalıcı olmasını sağlayacağı için bu nokta önemlidir. İyi ve doğru bir metin amaca uygun reklam demektir. Pazarlama sektöründe önemli bir yere sahip olan görsel ve işitsel tanıtım kişilerin direk göz ve kulak yoluyla hafızalarına hitap eder. Bu noktanın gözden kaçırılmaması önemlidir. Doğru bir içerik ve doğru bir ses ile kalıcı bir marka olma yolunu açabilirsiniz.

Algıda kalıcılığın en önemli araçlarından biri olan ses ve görsel etkileşim sayesinde ürün ve hizmetinizin hedef kitlenin aklında yer etmesini sağlayabilirsiniz. Kaliteli bir tanıtım süreci ile tanışmak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Doğru içerik ve seslendirme kanalları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Yola çıkmadan önce firmanız ile ilgili vurgulama yapacağınız noktaları deneyimli personellerimizden destek alarak belirleyebilirsiniz.

Metin seçimi önemli bir noktadır. Bu noktada ne uzun ne kısa hedef kitleye en doğru metni tercih etmek markanızın tanıtımı için önemli bir ayrıntıdır. Olması gerekenden kısa bir metin ürün ve hizmet için kişilerin hafızalarında yeterli yere oturmayacağı için seçimi dikkatli yapmakta yarar vardır. Gelişmiş teknolojik imkanlardan yararlanmak suretiyle hizmet veren firmamız tecrübesinden yararlanarak doğru metin seçimi yapabilirsiniz.

 Reklam sesinizin ürün ve hizmetinizin kalitesini temsil ettiğinizi unutmayın. İzleyiciler gördükleri ve duydukları ses doğrultusunda ürün hakkında iyi veya kötü bir duygu hissedecektir. Şayet kötü bir duygu hissederse bu da firma tanıtımı için hiç de istenen bir sonuç olmayacaktır.

SESSİST POPÜLER SESLER
 • Gamze H. - Doğtaş Kelebek Mobilya
 • Lima K. - DHL Express
 • Tuğçe R. - Alibaba
 • Gamze H. - Kahve Dünyası
 • Tuğçe R. - Renault
 • Lima K. - Yurtiçi Kargo
 • Tuğçe K. - Getir (İngilizce)
 • Lima K. - Getir (Almanca)
 • Gamze H. - Valeo
 • Tuğçe R. - Garenta
 • Tuğçe R. - Anadolu Motor
 • Lima K. - Borusan
 • Tuğçe R. - Flo
 • Tuğçe R. - Kalekim
 • Tuğçe K. - Getir (Flemenkçe)
 • Lima K. - Getir (Fransızca)