IVR Seslendirme Çözümleri

Çağrı merkezi sistemleri IVR (Interactive Voice Response – Etkileşimli Sesli Yanıt Sistemi) olarak adlandırılırlar. 

Sessist olarak IVR Seslendirme ve Santral Anons alanında alanında öncü isimlerden biriyiz ve tüm Çağrı Merkezi seslendirme hizmetlerini başarıyla gerçekleştiriyoruz.

Hepimizin sıklıkla karşılaştığı, uzun süre bekleme halinde ise hoşnutsuzluk oluşturan, fon müziği eşliğinde bekletilmesi sonrasında yeter artık diye nitelediğimiz anons türleri IVR anonslarıdır. Teknolojinin gelişimine bağlı olarak daha da hızla ilerleme gösteren telekomünikasyon hizmetleri arasında yer alan sanal santraller, bulut santraller ve IVR sistemleri kurumsal işletmelerin vazgeçilmezleri arasında yerini almış bulunuyor. Firmaların yükünü hafifleten IVR günümüzde oldukça etkin bir teknoloji halini aldı.

IVR Seslendirme Nedir?

IVR’nin açılımı Interactive Voice Response yani etkileşimli sesli yanıt sistemi olarak tanımlanmaktadır. Etkileşimli denilmesinin nedeni ise müşteri ile etkileşim halinde olunmasına olanak sunmasından dolayıdır. Sistem üzerinden cevaplanan çağrıya bir ses kaydı gönderilmesi suretiyle çalışmaya başlar. Ardından kişinin kurguya göre tuşlama yapması istenir. İki türlüdür. İnbound ve outbound olarak belirlenmiştir. Açılımlarını inceleyecek olursak;

İnbound: gelen çağrıların müşteri temsilcisine yönlendirilmesidir. Arayan müşteriye reklam ve içeriği dinletmenin ardından kişinin detaylı bilgi istemesi gereken numarayı tuşlaması halinde inbound işlem gerçekleşmeye başlar. İç hizmetle yola devam edilir

Outbound: kişiye müşteri temsilcisinin en kısa sürede ona ulaşacağının bildirilmesi üzerine telefonun kapatılması ise outbound işlemidir.

IVR Seslendirme Fiyatları

IVR seslendirme hizmetleri bir yönlendirme, ödeme ve hizmet içeriklerine ulaşma koşulları modüllerinde sunulmaktadır. Seslendiren ajanstan hangi hizmet talep edilmiş ise işletme hizmetine uygun olan ses demosu halinde fiyat teklifleri verilmektedir. Alanında uzman personellerimiz aracılığı ile yapılan teklif değerlendirmeleri noktasında müşteri memnuniyet ilkesi gereği uygun fiyatlar sunulmaktadır. Ses kullanım süreleri, telif hakkı teslimi gibi içerikleri bulunan muvafakatname sunumunun ardından fiyat belirlemesi netleşecektir.

Ivr seslendirmeleri içerisinde ses sunumu kimi kurumlar için o kadar da fazla bir önem içermediğinden ses bankası içerisinde bulunan uygun ve taban fiyatı aynı olan uygulamalar müşterilerin beğenilerine sunulmaktadır. Bu tür durumlarda daha uygun maliyetlerle IVR seslendirme içeriklerine sahip olabilirsiniz. Tanıtım amacından ziyade yönlendirme hizmeti olduğu için ses unsuru o kadar da büyük bir yere sahip değildir. burada önemli olan doğru içerik belirlemesi ve doğru yönlendirme olmalıdır.

IVR Seslendirme Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnteraktif sesli yanıt sistemi pek çok işletmeye kolaylık sağlamaktadır. bunun yanında pek çok işletme halen bu teknolojiden fayda sağlayamamaktadır. İşletmelerin toplam çağrı deneyiminin büyük bir kısmını karşılayan ıvr seslendirme artık hemen her sektörde kullanılması zorunlu bir hal almıştır.

Bu amaçla yola çıkan firmamız aracılığı ile deneyimi yaşayabilir doğru kurgu ile işletme yükünü azaltabilirsiniz. Müşteri bekleme sürelerinin de önüne geçmeyi hedefleyen bu uygulama hedef kitlenizin doğru zamanda doğru içeriğe ulaşmasını sağlar. Ivr seslendirme için dikkat edilmesi gereken noktalara bakacak olursak;

IVR müşterilerin bekleme sürelerini kısaltmalı veya beklerken telefonda işlerini halletmesini sağlamalıdır. Sorun çözümü ise doğru bir IVR seslendirme ile yönlendirme yapmaktan geçmektedir. Müşteri temsilcilerini işlerinin uzaması halinde diğer müşterilerin yapmak istediği işlemleri gerçekleştirememesi müşteri kaybına neden olabilmektedir.

Şayet IVR seslendirme kullanıyor ve müşteriyi doğru yönlendirmeye sevk ediyorsanız; dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, müşterinin müşteri temsilcisine IVR ile işlem yapmayacağı zaman ulaşmasını sağlamak olmalıdır. Profesyonel olarak bir IVR seslendirmesi gerçekleştirirseniz müşteri temsilcisine ihtiyaç duymadan yönlendirmeler yapılacağından güven ortamı içerisinde müşteri işlemleri halledecektir. Bu sayede ortamı memnun olarak terk edecektir.

Operasyon maliyetlerini yarı yarıya azaltan bir IVR sistemi ile maliyetleriniz düşürebilirsiniz. Müşteri çağrısının doğru anda doğru birime aktarılması iş gücü israfını önler.

Gelişmiş ve etkili bir IVR seslendirme profesyonelliğinizi gösteren bir belge niteliği olacağı için profesyonel bir kadro ile çalışmaya özen göstermelisiniz.

SESSİST POPÜLER SESLER
 • Gamze H. - Doğtaş Kelebek Mobilya
 • Lima K. - DHL Express
 • Tuğçe R. - Alibaba
 • Gamze H. - Kahve Dünyası
 • Tuğçe R. - Renault
 • Lima K. - Yurtiçi Kargo
 • Tuğçe K. - Getir (İngilizce)
 • Lima K. - Getir (Almanca)
 • Gamze H. - Valeo
 • Tuğçe R. - Garenta
 • Tuğçe R. - Anadolu Motor
 • Lima K. - Borusan
 • Tuğçe R. - Flo
 • Tuğçe R. - Kalekim
 • Tuğçe K. - Getir (Flemenkçe)
 • Lima K. - Getir (Fransızca)